🚂 Wycieczka szkolna do Karpacza ⛰️
Uczniowie naszej szkoły pozdrawiają z wycieczki! ![]()
![]()
W tym roku wśród Wycieczkowiczów byli uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych klasy i nasi nauczyciele.
Dziękujemy uczniom za super energię, a opiekunom za troskę i organizację! 😊
Już planujemy kolejne wyjazdy! 😉
Krótka relacja z naszego wyjazdu:
6 maj (środa):
Dziś wyruszyliśmy z Karpacza na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy ![]()
![]()
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w zabytkowej Świątyni Wang
, która została przeniesiona do Polski aż z Norwegii
.
Następnie odwiedziliśmy kultowe schronisko Samotnia
, podziwiając malownicze jezioro polodowcowe ![]()
. Kolejnymi etapami naszej wyprawy były schroniska Strzecha Akademicka oraz Dom Śląski ![]()
, skąd zdobyliśmy upragniony szczyt ![]()
![]()
Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi
, zjechaliśmy wyciągiem z powrotem do Karpacza
. To był wyjątkowo udany dzień, podczas którego pokonaliśmy aż 1102 m przewyższenia! ![]()
![]()
7 maj (czwartek):
Dziś spędziliśmy dzień na zwiedzaniu tego pięknego miasta ![]()
. Odwiedziliśmy zaporę na Łomnicy
, którą wybudowano już w 1915 roku
.
Później udaliśmy się na Karpatkę
. Na szczyt dotarliśmy leśną ścieżką ![]()
, która przypominała nam… Zakazany Las z Harry’ego Pottera ![]()
![]()
![]()
Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników zabawy i technologii ![]()
— odwiedziliśmy muzeum konsol i gier wideo oraz muzeum LEGO ![]()
![]()
To był bardzo udany dzień
, podczas którego mogliśmy odpocząć po wczorajszym zdobywaniu Śnieżki ![]()
![]()
A jutro wracamy do Torunia ![]()
![]()
Pozdrawiamy serdecznie! ![]()























